top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klub Przyjaciół Przygód powstał we wrześniu 2005r i od razu zaczął się cieszyć ogromną popularnością wśród uczniów .W naszych szeregach mamy obecnie około 30 osób wśród nich nasi byli uczniowie, którzy chodzą już do gimnazjum. Założeniem klubu jest propagowanie turystyki i aktywne spędzanie wolnego czasu . Spotykamy się raz w tygodniu we wtorek . Na naszych spotkaniach uczymy się współżycia w grupie, dyscypliny i odpowiedzialności za drugą osobę w myśl zasady jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Raz w miesiącu wyjeżdżamy na wycieczki oglądając świat z góry i od dołu .

Wspólnie udało nam się zorganizować takie wycieczki jak:
- 2-dniowy pobyt na Przegibku w Beskidzie Żywieckim,
- zwiedzanie kopalni srebra w Tarnowskich Górach,
- 5-dniowy pobyt w okresie ferii w Rycerce,
- 3-dniowe wyjazdy do Chatki Studenckiej "Danielka",
- wyjazd 2-dniowy do kopalni soli w Bochni ,
- pokaz rycerstwa na zamku w Będzinie.

W planie mamy ferie w Karpaczu, wyjazd w skałki w celu wspinaczki. Naszym zmaganiom dzielnie sekundują nam nasi przyjaciele-sponsorzy którzy wspomagają nas dobrym słowem i dobrami materialnym: Krystyna Tecław-Swietochowska na nasz wyjazd zaopatruje nas w prowiant lub owoce, na Mikołaja podarowała nam plecak , sklep z Bytomia zaopatruje nas w prowiant na ferie a Kazimierz Jarząb podarował nam 100 złotych na tegoroczne ferie do Karpacza.

Oprac. Barbara Syrek założyciel klubu

Opiekunami KPP są pielęgniarka dyplomowana Barbara Syrek oraz pani Aleksandra Godzik, opiekun biblioteki szkolnej. Poświęcają one dzieciom swój czas sobotni, a niejednokrotnie i sobotnio-niedzielny, organizując wyjazdy i wycieczki jednodniowe po najbliższej okolicy.

Poniżej fragment artykułu pióra Danuty Krawczyk - koordynatora środowiskowego programu profilaktycznego, traktujący o klubie.

"...Oprócz cotygodniowych spotkań, dyskusji, wspólnego świętowania np. Andrzejek czy Mikołajek, pieczenia kartofli, oglądania filmów o zdobywaniu górskich szczytów członkowie klubu urządzają wyprawy po przygodę. Uczyli się jeździć na nartach, rozpalać ognisko jedną zapałką, bawili się ze studentami w chatce studenckiej, wędrowali po Beskidach, spotkali się ze skarbnikiem w Tarnowskich Górach, doili krowy i pomagali w grabieniu siana.

Do klubu należą uczniowie od klasy trzeciej do drugiej gimnazjalnej. Wśród około trzydziestu członków klubu mamy czworo naszych absolwentów, uczniów katowickich gimnazjów. Grupa jest bardzo zżyta z sobą, pomagają sobie nawzajem. Członkowie klubu prawie w całości wzięli udział w koloniach w roku 2006. Grupa ta wspólnie rozwiązuje problemy. W przypadku naruszenia norm przez któregoś z członków Klubu do rozwiązania problemu stosuje się metodę superwizji. (fot.

O ile kolonie letnie wiele szkół jest w stanie zorganizować, o tyle należy stwierdzić, że działalność Klubu jest tak naprawdę uzależniona od prowadzących go dorosłych. Nie wystarczy „odbębnienie” dwóch godzin zajęć dodatkowych po lekcjach. Potrzebne jest autentyczne oddanie dzieciom, zadowolenie z bycia z nimi, a także entuzjazm i zaangażowanie.

 

Jeśli dorosłemu się nie chce, nie chce się też dzieciom. W naszym programie udało się tak naprawdę nie nam dorosłym, a właśnie dzieciom znaleźć takich opiekunów, przyjaciół, kogoś, komu się zwierzają i w razie potrzeby u kogo szukają pomocy...Pani pielęgniarka i członek Klubu Przyjaciół Przygód (z lewej)


ARCHIWUM Klubu Przyjaciół Przygód 2006-2007
ARCHIWUM Klubu Przyjaciół Przygód 2007/2008

Piszą o Klubie Przyjaciół Przygód
"Trochę jak u Bahdaja" - prezentacja Klubu Przyjaciół Przygód działającego pod kierownictwem p. Barbary Syrek i Aleksandry Godzik. Dziennik Zachodni Nr. 79 z 3 kwietnia 2007 r. (dodatek EDUKACJA) autor: Marta Żabińska

"Korona Gór Polskich do wdrapania"
- artykuł opowiadający o wizycie pana Krzysztofa Wielickiego w naszej szkole oraz o planach KPP na przyszłość. Polska The times Dziennik Zachodni z14 grudnia 2007r. Tygodnik Miejski KATOWICE - z serii "Zdarzyło się" autor: Marta Żabińska

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.