Wychodząc z założenia, że najlepszym rodzajem odpoczynku jest odpoczynek czynny, panie Dagmara i Kasia zaproponowały chętnym uczniom cykl sobotnich wycieczek.

W październiku zebrała się pierwsza grupa, która korzystając z pięknej w tym roku jesieni, przedeptała beskidzkie szlaki od Szczyrku po Klimczok. Był to prawdziwy górski rajd z plecakami na plecach, gitarą i piosenką na ustach.

Pierwszym przystankiem była Chata Wuja Toma na Przełączy Karkoszczonka, gdzie przy ognisku i kiełbaskach zbawy  trwały do późnego wieczora. Następnego dnia, podziwiając przepiękne jesienne kolory, grupa dotrła na Klimczok, najwyższy punkt  miasta Bieisko-Biała a nastęnie kolejką gondolową z Szyndzielni dotarła do miasta. Pogoda i humory dopisały. "Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu....".

FOTOGALERIA