Klub Szkół UNICEF zrzesza szkoły, które chcą aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF oraz które chcą włączyć się w akcje humanitarne dedykowane najbardziej potrzebującym dzieciom z całego świata.(patrz strona http://www.unicef.pl/Wspolpraca-ze-szkolami/Klub-Szkol-UNICEF)
Szkoła jest wpisana do klubu Szkół Unicef od roku 2011

Projekty UNICEF-u w których szkoła bierze udział:
"Baw się i bądź bezpieczny!” - celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym, jak uchronić się przed wypadkami i dbać o własne bezpieczeństwo FOTO

"Dostrzec  Innych. Pomoc humanitarna na świecie”
Celem projektu jest:
    * uwrażliwienie młodzieży na problemy z jakimi borykają się ich rówieśnicy w sytuacji konfliktu czy klęski żywiołowej,
    * zapoznanie młodzieży z trzema najistotniejszymi obszarami,  w ramach których  UNICEF  organizuje pomoc humanitarną: czysta woda pitna, żywność, edukacja.

"MALI uczniowie idą do szkoły"

"Wszystkie Kolory Świata – IV edycja" Opis działań w szkole

Cele projektu:
   * kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
   * pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
   * zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.
(Źrdło: Regulamin Projektu Edukacyjnego UNICEF WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA)

Akcja w naszej szkole