20 września już po raz trzynasty, zaopatrzeni w rękawice i worki, wyruszyliśmy do akcji „Sprzątanie świata„”. Myślę, że przyczyniliśmy się przynajmniej w jakimś stopniu do urzeczywistnienia tegorocznego hasła akcji , które brzmiało „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”.

Przywracaliśmy porządek w dwóch miejscach: klasy młodsze sprzątały najbliższą okolicę szkoły, klasy starsze odkrywały czystość w Rezerwacie Las Murckowski.

Sprzątanie rezerwatu było również dla wielu uczniów okazją do ciekawych obserwacji przyrodniczych. Klasa piąta, na przykład, zbierała śmieci szukając jednocześnie grzybów, klasa VI natomiast korzystając z obecności swojej pani od przyrody poznawała gatunki rosnących wokół drzew i krzewów, co niewątpliwie przyda się w sporządzaniu zielników.

Nie bez znaczenia była również pogoda, która ostatnio nas nie rozpieszczała. W piątek jednak  świeciło słonko, dzięki czemu akcję możemy uważać za bardzo udaną.

FOTOGALERIA