top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem „Las całkiem blisko nas”. Obchodzimy go jak co roku w dniu 22 kwietnia. Ponieważ w tym dniu przypada Wielki Piątek, a więc dzień wolny od zajęć dydaktycznych nasza szkoła zaznajomiła się z tegorocznym hasłem już w minionym tygodniu.

Uczniowie naszej szkoły spacerowali po katowickich lasach słuchając opowieści o zwierzętach, roślinach i różnych ciekawostkach. Ich przewodnikami byli mili panowie leśnicy, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i zamiłowaniem.

Dzieci odwiedziły również Leśną Salę Edukacyjną w Katowicach Ligocie, gdzie podziwiały zwierzęta leśne, od owadów po sarny i jelenie, zdały sobie również sprawę jak bardzo szkodzi lasom bałaganiarstwo niektórych ludzi.

W piątek na zakończenie Tygodnia Ziemi odbył się konkurs wiedzy o lesie oraz pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów starszych klas. Prezentacje odbywały się pod hasłem „Dzień z bobrem, wilkiem i wydrą”.

1. Klasa III i V w Leśnej Sali Edukacyjnej FOTO
2. Sprawozdanie z wycieczki do lasu napisane przez Sandrę Mazur z klasy II. FOTO
3. "Dzień z bobrem, wilkiem i wydrą". FOTO
4. Konkurs wiedzy o lesie. FOTO

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.