13 kwietnia 2011r w naszej szkole odbył się XVII Miejski Konkurs Eko- Asy z III klasy „ W krainie wynalazków”. Brały w nim udział 23 drużyny dwuosobowe z 22 katowickich szkół podstawowych. FOTO

Uczestnicy pisali test z wiedzy o wynalazkach, tworzyli teksty literackie, rozwiązywali zadania z matematyki. Pokonywali również sprawnościowy tor przeszkód bo dobry wynalazca to sprawny wynalazca.

Na zakończenie konkursu każda drużyna wykonywała, z przyniesionych przez siebie materiałów, swój wynalazek i prezentowała jego działanie. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Wiktoria Zarzycka i Nikola Kocić osiągając bardzo dobre wyniki.

Ostatecznie w klasyfikacji końcowej zwyciężyła drużyna z SP 11, drugie miejsce drużyna z SP53 a trzecie miejsce reprezentanci SP STO.