W ramach programu Szkoła Globalna włączamy się do obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 16-22.11.2009r. W tym roku hasłem przewodnim jest „Żywność dla wszystkich”.

Działania, które chcemy zrealizować w szkole to:
- Lekcje na temat świadomego podejmowania decyzji podczas zakupów oraz współzależności pomiędzy krajami Południa i Północy.
- Zorganizowana zostanie również wystawa zdjęć i obrazów przedstawiających krajobrazy jak i życie ludzi z krajów Południa. Zobacz zdjęcia poniżej tekstu.
- Rozwieszone zostaną plakaty mówiące o sprawiedliwym handlu i propagujące działania globalne.
- Ostatnią atrakcją w ramach obchodów jest zorganizowanie konkursu plastycznego „Kraje Południa w oczach dzieci”. Regulamin konkursu.

O efektach pracy napiszemy już po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych działań. Zapraszam na stronę poświęconą globalnej edukacji.