Od 16 listopada do 18 grudnia 2009r w naszej szkole będzie realizowany projekt ekologiczny dotyczący zbiórki opakowań PET pod nazwą RECYKLING CHAMPION organizowany przez Górnośląski Związek Metropolitalny wraz z austriacką firmą Cyklos Europe i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych z Rudy Śląskiej.

Projekt ten dostał poparcie Ministra Środowiska Naturalnego prof. Macieja Nowickiego, Marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego i Prezydenta Miasta Katowice Piotra Uszoka. Projekt ma na celu wzrost świadomości dzieci w zakresie odzysku surowców wtórnych oraz ponownego wykorzystania powstających w naszych domach odpadów.

Obecna edycja ma charakter pilotażowy i bierze w niej udział 5 katowickich szkół. Dla szkoły, która zbierze najwięcej kilogramów butelek, w przeliczeniu na jednego ucznia, przewidziana jest nagroda rzeczowa. Nagrodzone zostaną również trzy najlepsze klasy.

Jedno jest pewne - przeróbka tworzywa PET jest bardzo korzystna dla środowiska! Więc przyłącz się do zbiórki i zostań MISTRZEM RECYKLINGU