Od 1 września 2008 roku do naszej szkoły uczęszcza wielu uczniów z Czeczenii. Cała społeczność szkolna stara się, aby dzieci czuły się u nas dobrze.

6 października grupa dzieci uczęszczających do świetlicy, przygotowała apel, na którym przybliżyliśmy Polakom tak odległe i egzotyczne państwo, jakim jest Czeczenia. Apel rozpoczął cykl zajęć świetlicowych poświęconych geografii, kulturze i obyczajowości Czeczenii.

Na korytarzu szkolnym wykonaliśmy gazetkę poświęconą temu krajowi. Gość Niedzielny zainteresował się tematem i pan redkator Jarosław Dudała napisał artykuł pt. "Nie taki czeczen straszny ..."