top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 11 października 2007 roku uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w akcji sadzenia drzew, corocznie organizowanej przez Klub GAJA ,działający w Wilkowicach. Sadzonki drzew iglastych uzyskane zostały bezpłatnie od Nadleśnictwa Katowice. W zorganizowaniu akcji pomógł również Dom Kultury w Katowicach Załężu.

Akcja sadzenia drzew została połączona z konkursem przyrodniczym. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, rozwiązywali Quiz oraz zdobywali sprawność Strażnika Przyrody. Największą wiedzą wykazała się Emilka Kik, uczennica klasy drugiej. Pomysł sadzenia drzewek bardzo spodobał się dzieciom. W następnym roku na pewno znowu włączymy się w tą akcje. FOTO

"Akcja sadzenia drzew organizowana przez Klub Gaja od 2003 roku wspaniale wpisuje się w tegoroczną ogólnoświatową Kampanię Miliarda Drzew - „Plant for the Planet: Billion Tree Campaign”, która prowadzona jest pod patronatem ONZ. Idea posadzenia miliarda drzew dla naszej planety Ziemi została zainspirowana przez profesor Wangari Maathai, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla w roku 2004 i założycielkę Ruchu Kenya’s Green Belt." (Za stroną Klubu Gaja)

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.