top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 10 marca klasa pierwsza ze swoim wychowawcą panią mgr Danutą Krawczyk rozpoczęli przygotowania do
Świąt Wielkanocnych, które zbliżają się szybkimi krokami. Dzieci podczas zajęć wykonywały tradycyjne palmy, którew kościołach katolickich święci się w Niedzielę Palmową, w tym roku 16.03.


”Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano również gałązek malin i porzeczek.. W trzpień palmy wplatano również bukszpan, barwinek, borówkę, cis, widłak.” (Wikipedia)

W palmach pierwszoklasistów również nie zabrakło wymienionej wierzby. Znalazły się w nich również bukszpan, sosna i jałowiec. Całość dopełniały zrobione własnoręcznie kwiaty z bibuły. Gotowe palmy prezentowały się przepięknie. FOTO

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.