top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 11 kwietnia 2007 r. uczniowie najbardziej zainteresowani tematyką herpetologiczną uczestniczyli w wycieczce do WPKiW w Chorzowie, celem poznania płazów w ich naturalnym środowisku.

Do świata płazów wprowadziła nas pani Agnieszka Kowalczyk, pracownik Katedry Biologii Pałacu Młodzieży w Katowicach. Poniżej fotograficzne sprawozdanie z wycieczki, na które składają się zdjęcia z mojego rodzinnego archiwum, zdjęć z internetu oraz zdjęcia archiwalne z 2005 roku.

Poznawanie herpetofauny (płazów) rozpoczęliśmy od "Kaczego stawu". Zdj. z 2005 roku Niestety oprócz skrzeku, nic nie zobaczyliśmy. Żaby brunatne, które złożyły jaja zdążyły już opuścić miejsce zalotów.
Miejsca rozrodu płazów, oznaczone są w WPKiW tablicami z taką piękną Rzekotką drzewną. Co prawda na razie nie zobaczyliśmy płazów, za to podziwialiśmy zwiastuny wiosny. Na zdjęciu zawilece
Fiołek leśny ...i Ziarnopłon wiosenny.
Nareszcie pierwszy płaz...niestety martwy. Aby ograniczyć śmiertelność płazów i chronić szlaki ich migracji, w WPKiW zamyka się wybrane odcinki dróg kołowych. Na zdjęciuszlaban pod Planetarium.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.