top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 27 kwietnia 2007 r., pan Karol, leśniczy Leśnictwa Panewniki wprowadzał uczniów klasy IVa w urokliwy świat lasu. Wycieczkowicze mieli również okazję zapoznać się z mieszkańcami lasu, zwiedzając wystawy Edukacyjnej Sali Leśnej w Katowicach Panewnikach.

Na początek zaznajomiliśmy się ze sposobami odnawiania się lasu. Dowiedzieliśmy się, że las może odnawiać się w sposób naturalny i sztuczny.
Podziwialiśmy przykłady atawizmu wśród dębów (niektóre drzewa tak jak za dawnych czasów nie zrzucają liści na zimę)... ...oraz podziwialiśmy piękno przyrody w Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym "Uroczysko Buczyna".
Musieliśmy iść bardzo ostrożnie żeby nie podeptać siewek buka. Pan Karol opowiadał nam o lesie nawet podczas postoju, kiedy zmęczeni raczyliśmy się drugim śniadaniem.
Niestety nawet w rezerwacie widać było efekty działalności człowieka. Na zdjęciu zapadlisko wypełnione wodą gruntową powstałe na skutek działalności wydobywczej kopalni. Niektórym udało się nawet wypatrzyć Żabę trawną skaczącą w kierunku wody. Jak widać nie było to wcale takie łatwe...
Widzieliśmy również drewno stosowe czekające na odbiorcę... ...oraz drewno tartaczne, na którym odpoczywaliśmy przed dalszą drogą.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.