Klasy: IIIa i IIIb
Wychowawcy: Danuta Krawczyk, Joanna Jasińska
Cel wycieczki: Udział w warsztatach nt. "Od ziarna do chleba"

"3.10. 2006r wyruszyliśmy do Górnośląskiego Parku Etnograficznego „Skansen” w Chorzowie. Uczestniczyliśmy tam w pięciogodzinnych warsztatach „ Od ziarna do chleba”.

Poznaliśmy rodzaje prac polowych i narzędzia, które dawniej używano do uprawy zbóż. Wiemy już skąd się bierze mąka, bo sami zmełliśmy ziarno na żarnach.

Byliśmy w wiatraku i wiemy na czym polegała praca młynarza. Widzieliśmy w jaki sposób piecze się chleb w piecu chlebowym. Sami formowaliśmy bułeczki, które potem upiekliśmy i zabraliśmy do domu. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały a zapach i smak świeżego chleba pamiętamy do dziś."
mgr Danuta Krawczyk