Klasa: Va
Wychowawca: Aneta Rusek
Cel wycieczki: zwiedzanie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie

4 października 2006r klasa Va udała się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie, aby dowiedzieć się jak żyli ludzie w dawnych czasach. Po przekroczeniu bramy muzeum wkroczyliśmy w przestrzeń naznaczoną duchem przeszłości, tradycji i kultury pielęgnowanej przez naszych przodków.

Podczas wędrówki po skansenie mogliśmy zobaczyć zabytkowe obiekty architektury wiejskiej i małomiasteczkowej z końca XVIII do połowy XX wieku.

Zwiedziliśmy zagrody chłopskie, obiekty przemysłu wiejskiego (garbarnię, kuźnię, wiatrak, młyn wodny), pasiekę, obiekty sakralne (kościół, kapliczki) oraz obiekty użyteczności publicznej (karczma, areszt, szkoła). W czasie wycieczki towarzyszyła nam pani przewodnik, która przekazała nam bardzo wiele ciekawych informacji na temat zwiedzanych przez nas miejsc.

Najbardziej podobała nam się wizyta w wiejskiej szkole, wyposażonej w dawne sprzęty i przybory szkolne oraz w karczmie, w której można skosztować tradycyjnych staropolskich potraw".
Aneta Rusek

Aby odbyć wirtualną wycieczkę po skansenie wystarczy klinąć w ten link.