top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasy: IIIa i IIIb
Wychowawcy: Danuta Krawczyk, Joanna Jasińska
Cel wycieczki: Obserwacja życia lasu

17 października 2006r - klasy trzecie pojechały do rezerwatu „ Las Murckowski”, aby tam obserwować życie lasu. Dzieci rozpoznawały rośliny leśne, podziwiały piękne jesienne kolory. Pogoda dopisała. Polecamy wszystkim spacer po jesiennym lesie.

Rezerwat przyrody Las Murckowski zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części Wyżyny Katowickiej, w dzielnicy Katowice Murcki. Głównym bogactwem Lasu Murckowskiego jest drzewostan, w skład którego wchodzi wiele wiekowych, pomnikowych drzew, zwłaszcza buków. Znaczna część lasów bukowych na terenie rezerwatu przekroczyła wiek 150 lat.

Rezerwat Las Murckowski z pozostałością dawnych, naturalnych lasów Puszczy Śląskiej wśród wysoce uprzemysłowionych i zurbanizowanych terenów, zasługuje na ochronę z uwagi na wartości przyrodnicze, jak też z powodu korzystnego oddziaływania na środowisko.
Danuta Krawczyk

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.