top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasa: Vb
Wychowawca: Beata Karaś z opiekunem p. Mazur
Cel wycieczki: Zwiedzanie Cieszyna

Sprawozdanie z wycieczki napisane przez uczennicę klasy Vb Alicję Swobodę.
"We wtorek 24 października musieliśmy wstać bardzo, bardzo wcześnie. Zbiórka pod szkołą, całej klasy Vb była o godzinie 6.15. Jechaliśmy na całodniową wycieczkę do Cieszyna. Najpierw tramwajem pod dworzec PKP, a potem pociągiem. Około godz. 10.00 byliśmy w Cieszynie. Zwiedzaliśmy rynek.

Bylismy przy studni "Trzech braci", oraz w Kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny. Potem poszliśmy do muzeum, były tam bardzo ciekawe eksponaty: zobaczyliśmy między innymi ubrania, przedmioty gospodarstwa domowego, zbrojownię i wiele innych rzeczy. Zwiedziliśmy również park, w którym podziwialiśmy romańską Rotundę św. Mikołaja i weszliśmy na Wieżę Piastowską.

Z wieży robiliśmy zdjęcia i oglądaliśmy cały Cieszyn - polską i czeską stronę. Później wróciliśmy na rynek gdzie kupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną. Zmęczeni, ale pełni wrazeń wróciliśmy do domów.
Uważamy, że Cieszyn wart jest zobaczenia i możemy go Wam polecić"

Zapraszam do fotogalerii, autorką zdjęć jest wychowawczyni klasy pani Beata Karaś

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.