top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to MILION ludzi rocznie! Może to dotyczyć nas lub naszych bliskich.

 

Od tego czy znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział, co robić, nie straci głowy i bez wahania zacznie pomagać, może zależeć nasze życie. Aby pomóc, trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

Dlatego realizujemy w szkole program Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Program skierowany jest do uczniów klas I - III, a jego celem jest nauczenie dzieci podstawowych czynności ratujących życie. Na zajęciach realizujemy następujące tematy:

   

Bezpieczeństwo ratownika i osoby poszkodowanej.
    Sprawdzanie przytomności.
    Wezwanie pomocy.
    Sprawdzenie oddechu.
    Pozycja boczna ustalona.
    Oddechy ratownicze.
    Uciskanie klatki piersiowej.
    Łańcuch przeżycia.

Do prowadzenia programu zostały przeszkolone przez instruktorów Fundacji WOŚP panie Ewelina Rybak i Joanna Jasińska. Fundacja przekazała również szkole sprzęt do nauki: manekiny, podręczniki i filmy szkoleniowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach, mają świadomość, jak ważnych uczą się rzeczy. Na zakończenie, po zdaniu egzaminu, każdy otrzymuje Certyfikat Ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy. Zapraszam do fotogalerii

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.