Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to MILION ludzi rocznie! Może to dotyczyć nas lub naszych bliskich.

Od tego czy znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział, co robić, nie straci głowy i bez wahania zacznie pomagać, może zależeć nasze życie. Aby pomóc, trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

Dlatego realizujemy w szkole program Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Program skierowany jest do uczniów klas I - III, a jego celem jest nauczenie dzieci podstawowych czynności ratujących życie. Na zajęciach realizujemy następujące tematy:

Bezpieczeństwo ratownika i osoby poszkodowanej.
    Sprawdzanie przytomności.
    Wezwanie pomocy.
    Sprawdzenie oddechu.
    Pozycja boczna ustalona.