top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasa: Va
Opiekun: Dorota Gawin
Cel wycieczki: udział w warsztatach na temat odpadów na Śląsku.

W dniu 26 września uczniowie klasy Va uczestniczyli w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez nauczycieli Pracowni Biologii Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Tematem warsztatów był problem odpadów na Śląsku. Dzieci łamały sobie języki na nowych terminach takich jak: recykling, kompostowanie, rekultywacja i innych. Zdały sobie również sprawę z tego, że problem śmieci nie kończy się z momentem opróżnienia domowego kosza, lecz wtedy dopiero się zaczyna. Dobrze by było aby każdy z nas pamiętał o tym i dwa razy pomyślał nim wrzuci do kosza papier ze szkłem i obierkami po kartoflach...

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii
Aktualna oferta zajęć popołudniowych Pałacu Młodzieży znajduje się na stronie Pałacu Młodzieży w Katowicach


Klasa: Vb
Opiekun: Dorota Gawin
Cel wycieczki: udział w warsztatach nt. Czy na Śląsku jest możliwy zdrowy styl życia?".

W dniu 10.X.2006 klasa Vb wraz z "panią od przyrody" uczestniczyła w warsztatach ekologicznych nt. "Czy na Ślasku jest możliwy zdrowy styl życia?".

Była to jedna z wielu takich lekcji zaplanowanych w roku szkolnym 2006/07, bo wiemy przecież, że aby nauka była efektywna i przynosiła radość konieczne są zmiany i nowe bodźce.

Odpowiedź na postawione w temacie warsztatów pytanie, nie było łatwe, ale wszyscy się z nim uporali. Po półtoragodzinnych zajęciach każdy zapamiętał , co należy robić aby być zdrowym na Śląsku:
1. Odżywiać się zdrowo (jeść dużo owoców, warzyw, mało mięsa czerwonego, soli i cukru, unikać chipsów i coca-coli)
2. Dbać o higienę osobistą
3. Uprawiać sport

Jest to zadanie, którego dzieci same nie są w stanie wykonać. Pomóżmy im w tym, to dla ich zdrowia!

Klasa: IVa
Opiekun: Dorota Gawin
Cel wycieczki: udział w warsztatach nt. „Znaczenie wody w przyrodzie”


W dniu 01.XII.2006 klasa IVb uczestniczyła w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Pracownię Biologii Pałacu Młodzieży w Katowicach. Były to warsztaty nt. „Znaczenie wody w przyrodzie”, temat bardzo ważny, jeśli wziąć pod uwagę kurczące się z roku na rok zapasy wody pitnej na kuli ziemskiej.

Zajęcia były bardzo ciekawe i urozmaicone. Najpierw dzieci pochwaliły się wiedzą na temat właściwości wody oraz rodzajów wód powierzchniowych, następnie dowiedziały się o zasobach wodnych naszej Ziemi, pracowały również z programem komputerowym edu ROM „Przyroda” uzupełniając przygotowane karty pracy.

Korzystając z nabytych wiadomości oraz pomagając sobie programem multimedialnym do nauki przyrody, uczniowie wykonali w grupach plakaty obrazujące „Historię kropli wody” oraz zastanawiali się jak można ograniczyć jej zużycie w codziennym życiu. Zajęcia zakończyła projekcja filmu pt. „Szklanka wody”. W przerwie między zajęciami uczestnicy warsztatów obserwowali zwierzęta hodowane w pracowni biologicznej.

Fotograficzna relacja z zajęć w fotogalerii

Klasa: Koło biologiczne
Opiekun: Dorota Gawin
Cel wycieczki: udział w warsztatach nt. „Młody znawca płazów".


W dniu 09 stycznia 2007 r. uczniowie zainteresowani tematyką herpetologiczną (Herpetologia to dziedzina zoologii zajmująca się badaniem płazów i gadów), brali udział w warsztatach ekologicznych nt. "Młody znawca płazów". Warsztaty są częścią projektu o tym samym tytule.

Celem projektu jest zaznajomienie dzieci i młodzieży z cechami charakterystycznymi płazów, ich biologią i wymaganiami ekologicznymi oraz zagrożeniami herpetofauny Górnego Śląska. Projekt obejmuje warsztaty w których mowa w tej notatce, wycieczkę przyrodniczą po WPKiW w Chorzowie oraz spotkanie z herpetologiem w kwietniu 2007r.

Na warsztatach uczniowie rozpoznawali różne gatunki płazów dzięki grom dydaktycznym przygotowanym przez prowadzącą zajęcia panią Agnieszkę. Kolorowali więc kontury płazów, odgadywali ich nazwy korzystając z rozsypanek literowych i szyfrów, uzupełniali również karty pracy korzystając z prezentacji multimedialnej traktującej o płazach.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, teraz pozostaje tylko uczyć się , wygrać konkurs szkolny i reprezentować szkołę
w III Międzyszkolnym Turnieju pn. "Młody znawca płazów". Czasu pozostało bardzo dużo, eliminacje odbędą się w dniu 24.04.2007,a finał 15.05.2007. Powodzenia!!!

Zapraszam do obejrzenia fotograficznej dokumentacji zajęć

Klasa: VIb
Opiekun: Dorota Gawin
Cel wycieczki: udział w warsztatach nt. „Ekosystem miasta".


W dniu 30.01.2007roku klasa VIb, podobnie jak inne klasy, uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach.Tematem warsztatów był ekosystem miasta. Uczniowie poznawali nowe terminy ekologiczne, takie jak jak biotop, biocenoza, odkrywali bogaty świat miejskiej flory i fauny oraz zależności występujące między poszczególnymi komponentami ekosystemu miasta.

Pracując z programem edukacyjnym "Zielony pakiet", zdali sobie sprawę z tego, jak bardzo człowiek żyjący w mieście, jest zależny od przyrody i jak bardzo krzywdzi ją swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, a wypełniając karty pracy ,nauczyli się "Co zużywa i co wytwarza miasto" .

Klasa: IVb
Opiekun: p.Dorota Gawin
Cel wycieczki: udział w warsztatach nt. „Dlaczego powinniśmy chronić przyrodę?".


Warsztaty na powyższy temat odbyły się 9 lutego 2007 roku. Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach w pracowni biologicznej Pałacu Młodzieży po raz pierwszy, dlatego wszystko było dla nich nowe i ciekawe.

Warsztaty rozpoczęły się od zaprezentowania schematu różnorodnych zależności istniejących między organizmami w przyrodzie oraz prezentacji multimedialnej ukazującej Planetę Ziemię widzianą z kosmosu. Zdjęcia były tak piękne, że wzbudziły poruszenie wśród dzieci i okrzyki zachwytu.

Po ochłonięciu, uczestnicy warsztatów:
- uzupełniali karty pracy, z których dowiedzieli się co przyroda daje człowiekowi i jak człowiek odwdzięcza się przyrodzie za jej dary,
- poznawali historię rozwoju miasta,
- dowiedzieli się w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę w naszych gospodarstwach domowych oraz jak zwierzęta cierpią na skutek działalności człowieka.
Warsztaty zakończył film na temat różnorodności biologicznej w Polsce, który ukazał jak bardzo, z roku na rok, kurczą się żywe zasoby przyrody. Oto fotorelacja z tych warsztatów.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.