W dniach 16-20.04.2007 nasza szkoła, podobnie jak ludność na całym świecie, obchodziła Tydzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły brali udział w imprezach organizowanych przez:

1. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Poniżej harmonogram imprez:
Klasa VI b
17.04.2007 wtorek
godzina 10.00 - zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Uśmiech świata”
godzina 12.00 - „Wiosenne klimaty - co piszczy w trawie”
Zapraszam do obejrzenia fotograficznego sprawozdania z wycieczki do Muzeum
Klasa Vb
19.04.2007 czwartek
- godzina 11.00 „Związki między organizmami”
- warsztaty, zwiedzanie skansenu górniczego "Królowa Luiza". Sprawozdanie fotograficzne z wycieczki znajdziecie w fotogalerii
Klasa Va
20.04.2007 piątek
- godzina 10.00 Zwiedzanie stacji segregacji surowców wtórnych i kompostowni odpadów organicznych w Zabrzu - zapoznanie z procesem segregacji odpadów, ich dalszym wykorzystaniem oraz przybliżenie zagadnienia kompostowania. Sprawozdanie z wycieczki pióra K. Woźniak. Zapraszam również do fotogalerii, gdzie znajdziecie bogaty materiał zdjęciowy opisujący wycieczkę.

Każda grupa miała również okazję zwiedzić wystawę poświęconą najstarszemu parkowi narodowemu Polski tzn. Białowieskiemu Parkowi Narodowemu. Wystawa p.t. „Zwierzęta pierwotnej puszczy” znajduje się w Sali Witrażowej.

Klasa IVa
27.04.2007 piątek
- wycieczka do lasu z leśniczym oraz wizyta w Edukacyjnej Sali Leśnej w Katowicach Panewnikach. Zapraszam do obejrzenia fotografii oraz przeczytania pisemnego sprawozdania z wycieczki.

2. Kino IMAX oraz gazetę ekologiczną „Zielona liga”
Klasy IV
20.04.2007 piątek
godzina 9.30 - udział w warsztatach ekologicznych
godzina 9.00 - udział w projekcji filmu ekologicznego

A co w szkole?
PONIEDZIAŁEK przebiegał pod hasłem „Nasze rady na odpady” (tematyczne lekcje wychowawcze)
WTOTEK - wiosenne porządki wokół szkoły, klasa VI a. Zobacz sprawozdanie fotograficzne
PIĄTEK - szkolne eliminacje do konkursu „Młody znawca płazów”, szkolny konkurs wiedzy ekologicznej.
PONIEDZIAŁEK (23.04.2007) zakończenie Tygodnia ekologicznego (fotogaleria) i rozdanie nagród.

Konkursy dla klas:
1. Plakat na szarym papierze, będący sprawozdaniem z imprez ekologicznych w których klasa brała udział. Fotograficzne sprawozdanie z konkursu w fotogalerii szkolnej.
2. Gazetka ekologiczna na temat wybranego Parku Narodowego.
3. Najpiękniej ukwiecona klasa.
4. Całoroczna zbiórka makulatury, baterii, puszek.
5. Konkurs na strój złożony z surowców wtórnych, który będzie przedstawiany w poniedziałek 23.04 na apelu.
Klasa, która uzyska największą ilość punktów otrzyma nagrodę w postaci biletów do ZOO.
Konkursy indywidualne:
1. Wypracowanie na temat: „Dlaczego musimy chronić przyrodę?”
2. Konkurs plastyczny na temat: „Różnorodność biologiczna a zmiany klimatu” (Wpływ ocieplania klimatu na przyrodę - jak przyroda naszego kraju będzie wyglądała pod koniec stulecia, jeżeli nie podejmiemy stosownych działań, przykłady działań zapobiegających ocieplaniu klimatu lub łagodzących jego skutki)