top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 11 listopada br. delegacja naszej szkoły złożona z pań: mgr Anny Piechaczek oraz mgr Anety Rusek wyruszyła na pierwszą wizytę roboczą w ramach projektu SOCRATES COMENIUS.

Panie przebywały w mieście Faith (Turcja), gdzie wraz z uczestnikami innych szkół europejskich pracowały nad ustaleniem zasad badania metod nauczania oraz sprawdzania metod oceniania.

Poniżej można zobaczyć prezentację, która została specjalnie przygotowana na tę okazję. Została ona wykonana przez mgr D. Gawin, tłumaczenia tekstów przygotowała mgr A. Rusek. Częścią prezentacji jest kilkunastosekundowy filmik, którego aktorami są uczniowie naszej szkoły pozdrawiający uczestników zjazdu w języku angielskim.

W dniach 11.XI-15.XI.2006 roku panie A. Rusek i. A. Piechaczek uczestniczyły w pierwszym spotkaniu roboczym projektu SOCRATES COMENIUS, które odbyło się w Turcji, w Istambule. Podczas spotkania panie miały okazję nie tylko spotkać się ze wszystkimi partnerami, ale również wymienić się swoimi poglądami, doświadczeniami i oczekiwaniami związanymi z naszym projektem. Poznały bliżej Istambuł, jego zabytki, okolice i ważne dla edukacji miejsca. Spotkały się z dyrektorem szkoły w Istambule, wiele dowiedziały się o systemie funkcjonowania szkoły w Turcji, zwiedziły szkołę partnerską, poznały zasady panujące w tamtejszej szkole.

Spotkania robocze, które odbywały się do południa i po południu, poświęcone były prezentacji wszystkich szkół uczestniczących w projekcie. Mogły one porównać sposoby organizacji nauki w różnych miejscach w Europie. Prezentowane i opisywane były metody pracy: jak uczymy czytać w naszej szkole, jakie są nasze oczekiwania dotyczące dzieci i projektu. Każda ze szkół (z Anglii, Walii, Hiszpanii, Węgier, Turcji i z Polski), prezentowała swoje metody nauki czytania i doskonalenia tej umiejętności.

Wiele czasu poświęcone było dyskusji , wymianie poglądów, spostrzeżeń, wątpliwości. Ustalone zostały także zadania do realizacji w projekcie do następnego spotkania (w styczniu na Węgrzech). Ustalono plan pracy na najbliższe miesiące, ambicje na przyszłość, rozpatrzono i dyskutowano nad wieloma propozycjami metod i form współpracy. Spotkanie w Istambule uwieńczyło spotkanie z lokalnymi władzami „Kuratorium Oświaty” w mieście oraz przedstawicielami okolicznych szkół. Wymianie poglądów i opinii nie było końca. Zmęczone ale bogate w mnóstwo doświadczeń panie wróciły do pracy 15 listopada.
Anna Piechaczek

Fotogaleria szkolna prezentuje bogaty materiał zdjęciowy ze spotkania roboczego w Stambule.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.