W dniu 12 listopada świętowaliśmy w szkole kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zebraliśmy się jak co roku na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w uroczystej akademii.  FOTO

Dzień wcześniej śledziliśmy w telewizji obchody ogólnopolskie, niektórzy z nas uczestniczyli w pokazach zorganizowanych przez miasto Katowice. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z powagi wydarzeń, które miały miejsce 90 lat temu. Urodziliśmy się w czasie pokoju i niestety nie umiemy docenić wolności, która jest naszym udziałem.

Tak mało flag na ulicacach naszych miast, tak mało powagi podczas szkolnej akademii, takt rudno ustać w pozycji "na bacznosć" podczas hymnu państwowego... . Dlaczego??? Może za mało kochamy naszą Ojczyznę? Odpowiedzmy sobie sami...