W dniach 31.05-04.06.2009 odbyło się ostatnie spotkanie robocze w ramach projektu SOCRATES COMENIUS. Spotkanie miało miejsce w szkole CRA MANUEL MORENO BLANCO w miejscowości Vitigudino, W Hiszpanii.

Brały w niej udział reprezentacje wszystkich szkół uczestniczących w projekcie. Tematem pierwszej części spotkania był problem dysleksji u uczniów, sposoby rozpoznania oraz metody pracy stosowane przez nauczycieli.

Drugiej części spotkania roboczego przewodniczyła pani dyrektor szkoły koordynujacej projekt tj. WHITCHURCH PRIMARY SCHOOL z BRISTOLU w WIELKIEJ BRYTANII. Pod jej kierunkiem zebrani podsumowali trzyletni okres współpracy, wypracowując wspólna stanowisko.

W planie wizyty było również poznawanie kultury zaprzyjaźnionego kraju, co zostało zrealizowane dzięki wspólnej kolacji oraz wycieczce tropem licznych zabytków Salamanki oraz Madrytu.