top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

21 lutego klasy czwarte, w ramach innowacji „Spotkanie z regionem”, odbyły wycieczkę do Domu Kultury w Zarzeczu, aby poznać dawne śląskie zwyczaje - „Szkubania pierza” oraz domowego wyrobu masła.

Uczniowie naszej szkoły osobiście przekonali się jak to jest obrastać w piórka. Babcie w codziennych strojach śląskich pokazały nam jak to szkubanie wyglądało. Piórka były wszędzie w naszych włosach, na ubraniach a gotowych piór nie starczyło by nawet na małą poduszeczkę.

Po tych puszystych emocjach przeszliśmy do izby regionalnej, gdzie wyjaśniono nam jak dawniej robiono masło. Babcie przygotowały maselnicę, wlały do niej mleko i zaczęliśmy ubijanie. Wszyscy mieli okazję spróbować i wspólnymi siłami zrobiliśmy pierwsze w naszym życiu masło oraz maślankę.

Teraz zaczęła się przyjemniejsza część zajęć - degustacja. Chleb z naszym masłem był pyszny - tak nam smakował, że po chwili już go nie było. Nasze masło nie było żółte jak w sklepie, ale białe za to bez konserwantów i smaczniejsze.
Prowadzący zajęcia pan Marszałek pokazał nam drewniane foremki na masło i takie właśnie formy projektowaliśmy w ostatniej części zajęć.

Dzięki lekcji regionalnej mieliśmy okazję cofnąć się w czasie i wykonywać zajęcia naszych prababć. Dzisiaj masło kupujemy w sklepie, a nasze kołdry rzadko są z pierza.
tekst i zdjęcia (aparat komórkowy stąd niska jakość, ale ...)  mgr Barbara Kurzak-Kawka
 

 

 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.