W dniach 24.04 - 8.05 2010r klasa III wraz przebywała w Ośrodku Kolonijno-Sportowym "Meduza" w Jastrzębiej Górze na zielonej szkole. Chociaż temperatura powietrza była niezbyt wysoka, to prawie przez cały czas świeciło słońce. Z rozrzewnieniem wspominamy piękne nadmorskie krajobrazy, wspaniałe jedzenie i mnóstwo atrakcji.

Były wycieczki do Trójmiasta, na Hel, do farmy strusi w Kniewie oraz do Szymbarka,( gdzie stoi dom do góry nogami), Cetniewa i  Chłapowa. Wieczorem w nasze okna świeciła latarnia na Rozewiu, którą też zwiedziliśmy.

Zdobywaliśmy sprawność wanogi (w języku kaszubskim znaczy to włóczykij), malowaliśmy obrazy na kamieniach, rozwiązywaliśmy matematyczne BMW, kąpaliśmy się w basenie i bawiliśmy się na dyskotekach.

Były też lekcje, ale one czasami odbywały się w plenerze. Poznaliśmy kulturę kaszubską min. podczas wizyty w miejscowej szkole. Mnóstwo opowieści i legend usłyszeliśmy od pani Kazi Piwko, która się nami na miejscu opiekowała. Dwa tygodnie bardzo szybko minęły i trzeba było wracać do domu. FOTO