top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasa: VIb
Opiekunowie: pani Dorota Gawin, pani Halina Sołtysiak
Cel wycieczki: kino Kosmos w Katowicach

W dniu 7 listopada 2006 r.  klasa VIb wraz z panią od przyrody, wzięła udział w zajęciach z cyklu "Spotkania z astronomią". Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w multimedialnej prelekcji prezentującej najnowszy stan wiedzy o Wszechświecie oraz jego znaczenie dla zwykłych ludzi żyjących na naszej planecie, oglądali niezwykłe zjawiska astronomiczne utrwalone podczas ekspedycji z 1991 roku, która miejsce w Meksyku. Były to niesamowite zdjęcia zaćmienia Słońca, Księżyca oraz zdjęcia zórz polarnych.

Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy dotyczących powstania naszej galaktyki, układu słonecznego, Ziemi oraz jej naturalnego satelity a także poznali historię Słońca i innych gwiazd. Wiedzę na ten temat przybliżał pan Aleksander Trębacz.

Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z ogromu otaczającego nas Wszechświata oraz z wpływu naszych codziennych czynności na losy naszej Planety.
Dorota Gawin

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.