top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasy: IVb i VIb
Opiekunowie: pani Barbara Kurzak-Kawka
Cel wycieczki: Wizyta w Muzeum Historii Katowic

W październiku i listopadzie klasa VI b oraz IV b zwiedziły wystawę "Codzienność i odświętność u sąsiadów na pokojach i w kuchni"w Muzeum Historii Katowic przy ulicy Ks. J. Szafranka 9. Wystawa prezentuje dwa modelowe mieszkania mieszczańskie z przełomu XIX i XX w. pokazane w oryginalnym wnętrzu kamienicy z 1908r.

Ekspozycja została podzielona na dwie części; "Codzienność i odświętność" to mieszkanie zamożnego mieszczaństwa z wyraźnym podziałem na część oficjalną - salon, buduar, gabinet pana domu, jadalnia - oraz „codzienną” - sypialnia, bawialnia.

Dzieci mogły zobaczyć zabawki swych rówieśników z przełomu XIX i XX wieku, salon właściciela mieszkania urządzony w stylu myśliwskim, ogromne zainteresowanie wzbudziło obuwie ochronne zakładane na buty (doskonale się w nim ślizga!!!). Na wycieczce uczniowie dowiedzieli się co to jest serwantka, buduar, gobelin, makatka - dziwne słowa!!! Ciekawe, czy ty znasz te słowa?

Jeżeli jesteś zainteresowany tą wystawą, muzeum albo chcesz się dowiedzieć co oznaczają wyżej wymienione słowa, podajemy adres internetowy Muzeum Historii Katowic http://www.mhk.katowice.pl
Barbara Kurzak-Kawka

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.