Kółko plastyczne
Opiekun: pani mgr Barbara Kurzak-Kawka
Cel wycieczki: Warsztaty plastyczne w Muzeum Śląskim

7 listopada członkowie kółka plastycznego z naszej szkoły wybrali się do Muzeum Śląskiego na warsztat plastyczny zorganizowany na wystawie „Ogrody Neptuna - malarstwo Pawła Cichonia”.

Najmłodsi miłośnicy sztuki wykonywali wspólny obraz, w którym każdy mógł przedstawić swój własny fragment podwodnego świata. Do wykonania pracy wykorzystano różnorodne materiały (technika kolażu). Zajęcia poprowadziła pani Marlena Obuchowska.

Wspólna praca dzieci z SP nr 48w Katowicach oraz SP 22 została wywieszona na wystawie w Muzeum Śląskim przy ulicy Korfantego.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o Muzeum Śląskim w Katowicach podajemy adres internetowy http://www.muzeumslaskie.pl