top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasy: IIIa i IIIb
Opiekunowie: p. D.Krawczyk i J. Jasińska
Cel wycieczki: udział w warsztatach nt. „Zabawy z obrazami”

30.11. i 1.12 klasy trzecie odwiedziły Muzeum Śląskie, gdzie wzięły udział w warsztatach nt. „Zabawy z obrazami”. Odbyły się one w Galerii Malarstwa Polskiego, gdzie można podziwiać obrazy m.in. Jana Matejki, Juliana Fałata, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Władysława Podkowińskiego, Józefa Chełmońskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza i T. Makowskiego (na zdjęciu)

Celem zajęć było ułatwienie dzieciom pierwszego kontaktu z malarstwem polskim. Przekonanie ich, że sztuka nie jest ani nudna, ani za trudna dla dzieci. Mali widzowie oswajali się ze sztuką próbując samodzielnie, w formie zabawy, interpretować i oceniać obrazy. Teraz każdy trzecioklasista wie, co to portret, pejzaż czy martwa natura. Okazało się też, że uczniowie potrafią dostrzec w obrazach wiele szczegółów i sporo się z nich dowiedzieć. Joanna Jasińska


Sprawozdanie z warsztatów, napisane przez Martę Kondla z klasy III-ciej

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.