top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasa VIb wraz z  opiekunem panią mgr Barbara Kurzak-Kawka udała się na wycieczkę do Wydawnictwa Gazety Wyborczej w Tychach. Przedstawiam poniżej wyjątki ze sprawozdań z wycieczki, napisanych przez uczniów klasy VIb

„W czwartek 22.03.2007 z cała klasą i panią wychowawczynią wybraliśmy się do Wydawnictwa Gazety Wyborczej w Tychach. Zbiórka pod szkoła była o godzinie 9.15…”

„…Po przejechaniu 27 przystanków byliśmy pod gmachem Gazety Wyborczej. Gdy weszliśmy, w środku czekała już na nas pani P., mama koleżanki z klasy, która zaprowadziła nas do rozgłośni radiowej „Złote przeboje”, a później pokazała nam piętnasto minutowy film o tym jak od podstaw powstaje gazeta. Następnie pan fotograf zrobił nam zdjęcie grupowe, które po paru minutach zostało uwieńczone na pierwszej stronie Gazety Wyborczej.

Dostaliśmy też różne gadżety m.in. długopis logo wydawnictwa. Później zwiedziliśmy fabrykę maszyn i różnych urządzeń przystosowanych do produkcji gazet. Byliśmy również w magazynie papieru, z którego powstaje gazeta. Naszą uwagę przyciągnęły od razu ogromne rolki. Jedna rolka ma około 16500 m długości i waży 1,5-2 ton…”

Mateusz Sołtysiak

”… Na początku zwiedziliśmy radiostacje „Złote przeboje”, gdzie obejrzeliśmy na ekranie telewizora proces powstawania Gazety Wyborczej. Tam zrobiono nam zdjęcie grupowe i mogliśmy też zobaczyć proces powstawania strony Gazety Wyborczej. Pokazano nam również różne techniki druku. Po zajściu na parter zwiedziliśmy linię montażową końcowego powstawania gazety. Tam również widzieliśmy olbrzymie role papieru do druku. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Tomek Wątroba

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.