top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Maj to nie tylko jeden z kolorowych i pachnących miesięcy wiosennych, to również miesiąc w którym przypominamy sobie  ważne, historyczne wydarzenia. FOTO

Pierwszym z nich jest 1 maja. W  większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, w tym dniu już od 1890 roku obchodzimy Święto Pracy  . Święto to zostało ogłoszone w 1899 roku przez stowarzyszenie partii i organizacji socjalistycznych zwanych II. Międzynarodówką.

Data została wybrana na 1 maja aby upamiętnić strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W PRL i innych krajach socjalistycznych było to jedno z ważniejszych świąt państwowych. W tym dniu, zwanym także Świętem Klasy Robotniczej organizowało się huczne pochody, wiece i zgromadzenia. Drugim w kolejności wydarzeniem jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Między świętami: 1 maja - Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja obchodzony jest w naszym kraju  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - polskie święto obchodzone od 2004, wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004

W naszej szkole wszystkie te dni świętowaliśmy uczesnicząc w uroczystym apelu..
Pani Monika z klasą VI przygotowała montaż słowno-muzyczny, który uświetniły pieśni patriotyczne wykonywanw przez klasy I-III oraz IV-VI.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.