Taniec śląski jest wyrazem przywiązania do regionalnej kultury, oddaje również charakter mieszkających na Śląsku ludzi. Jest on sposobem na spędzenie czasu, kultywowanie kultury ale również na poznaniem innych ludzi i cieszenie się ruchem. FOTO

Taniec śląski zawsze był związany z obrzędami i świętami religijnymi, był również wykonywany w związku z pracami gospodarskimi. Wśród ludowych tańców śląskich pojawiają się takie nazwy, jak Trojak, gołąbek, mietlorz, zajączek, waloszek, kozirajka, czy gąsior.

23 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Tańca Śląskiego w formie towarzyskiej. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury „Południe”.
W kategorii klas IV-VI bezkonkurencyjne okazały się nasze dwie drużyny: Paulina Słaboń i Sebastian Pućka, którzy zajęli I miejsce,   oraz Magdalena Elwart z Łukaszem Bryłka II miejsce.
FOTOGALERIA