top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Taniec śląski jest wyrazem przywiązania do regionalnej kultury, oddaje również charakter mieszkających na Śląsku ludzi. Jest on sposobem na spędzenie czasu, kultywowanie kultury ale również na poznaniem innych ludzi i cieszenie się ruchem. FOTO

Taniec śląski zawsze był związany z obrzędami i świętami religijnymi, był również wykonywany w związku z pracami gospodarskimi. Wśród ludowych tańców śląskich pojawiają się takie nazwy, jak Trojak, gołąbek, mietlorz, zajączek, waloszek, kozirajka, czy gąsior.

23 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Tańca Śląskiego w formie towarzyskiej. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury „Południe”.
W kategorii klas IV-VI bezkonkurencyjne okazały się nasze dwie drużyny: Paulina Słaboń i Sebastian Pućka, którzy zajęli I miejsce,   oraz Magdalena Elwart z Łukaszem Bryłka II miejsce.
FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.