top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to rok 1990.Obchody Światowego Dnia Ziemi, w obecnym roku odbywają się pod hasłem . "Elektroodpady - proste zasady" i mają przypomnieć nam o zasadach właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. FOTO

Dzięki w właściwemu postępowaniu z elektroodpadami chronimy nie tylko środowisko, ale także zdrowie człowieka oraz oszczędzamy surowce naturalne na produkcję nowych urządzeń. Pamiętajmy, że  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady  niebezpieczne i jako takie, nie mogą być wyrzucane z innymi odpadami do śmietnika.

Pięć złotych zasad postępowania z elektroodpadami:
1. Nie wyrzucaj ZSEE do śmietnika! (ZSEE -zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny)
  Za wyrzucenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do pojemników zbiorczych wraz z innymi odpadami grozi kara do 5000 złoty
2. Oddawaj ZSEE do punktu zbierania lub do sklepu!
3. Nie demontuj ZSEE sam!
4.Nie chomikuj ZSEE
5. Oszczędzaj energię i surowce.   (źródło www.elektrosmieci.pl)

Apel z okazji Dnia Ziemi FOTO

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.