W dniu dzisiejszym (21.04), kontynując uczestnictwo naszej szkoły w programie "Pola Nadziei", uczennice klasy V i VI wraz z opiekunem oraz pracownikiem Fundacji Ślaskie Hospicjum dla Dzieci, wzięły udział w kweście na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. FOTO

Wzorem ubiegłego roku kwestowałyśmy wśród ludzi należących do Parafii św. Józefa, po porannych Mszach św. Tak jak w  zeszłym roku i w tym chore dzieci mogły liczyć na  współczucie i wsparcie znaczącej większosci parafian, za co serdecznie dziękujemy. Dla nikogo nie zabrakło żółtego żonkila.

"Żonkil” jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy."
(źródło http://www.hospicjumdladzieci-slask.org.pl)