top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

"Fundacja ekologiczna ARKA przygotowuje w dniach 15–30 kwietnia 2013 autorską akcję ekologiczną LISTY DLA ZIEMI. Ma w niej uczestniczyć około 1 milion osób. Akcja ma wesprzeć gminy w obowiązku organizacji działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z nową ustawą „śmieciową”. Głównym elementem akcji jest pisanie przez młodych ludzi tematycznych listów do dorosłych. W roku 2013 ich tematyką będzie gospodarka odpadowa i recykling.
(źródło http://fundacjaarka.pl/akcje/listy-dla-ziemi)

Społeczność naszej szkoły, w trosce o własne środowisko, przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji. Mamy nadzieję, że przyniesie ona podwójny efekt. W domach naszych uczniów jeszcze więcej bedzie się mówić o ekologii, a same dzieci poćwiczą ginącą umiejętność pisania listów. W ostatnich dniach przygotowujemy się do akcji. Uczniowie przypominają sobie wiadomości na temat segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody, odpowiedzialnych zakupów itd., ogladając prezentację oraz film przesłany przez Fundacja ekologiczna ARKA. Następnym etapem będzie pisanie listów dla Ziemi na lekcjach języka polskiego. Dzieci będą pisały je na paierze, który został wyprodukowany  z makulatury.
Następnie dzieci zabiorą listy do domów i będą je czytały razem z rodzicami, dziadkami, wujkami i być może będą mieli szansę zrobić coś pożytecznego dla środowiska.

"Zwieńczeniem akcji ma być konkurs na najpiękniejszy list. Prace zgłoszone przez szkoły prezentowane będą na specjalnym fanpage’u Listów dla Ziemi (www.facebook.com/listydlaziemi) na Facebooku, a decyzję, komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci. Co więcej, jury złożone z dziennikarzy i nauczycieli wybierze 10 najlepszych listów, które będą promowane w mediach i pokazywane na wystawach w całej Polsce." (źródło http://insilesia.pl/aktualnosci/artykul/17914/7/Akcja_Listy_dla_Ziemii)

FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.