Grecki filozof Platon ponad dwa tysiace lat temu powiedział słynne zdanie: "Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" i do dziś nie straciło ono nic ze swej aktualności. FOTO

8 kwietnia, korzystając z obchodzonego właśnie Światowego Dnia Zdrowia, przypomnieliśmy sobie tą starą prawdę. Społeczność szkolna zgromadzona na cotygodniowym apelu dowiedziała się co to jest ciśnienie krwi, jak należy o nie dbać i co naley robić aby zawsze wskazywało prawidłowe wartości.

Nadcisnienie, to dolegliwość, która podstępnie uszkadza dobrze działające narządy doprowadzajac do ich ciężkich schorzeń, dlatego pielęgniarka szkolna będzie mierzyła ciśnienie chętnym osobom cały obecny tydzień. Dbajmy o zdrowie od najmłodszych lat, aby w późniejszym wieku nie musieć go histerycznie ratować.

Klasy IV - VI będą miały okazję pochwalić swoją wiedzą o zdrowiu, poprzez udział w konkursie wiedzy natomiast klasy
Klasy I - III wykażą się plastycznie, wykonując rysunki na temat zdrowia.

Informacje na temat Światowego Dnia Zdrowia
22.IV.2013 został rozstrzygniety konkurs wiedzy o zdrowiu. Zdrowymi nagrodami (pamiatkowy dyplom, ogromne jabłko oraz zdrowy soczek) nagrodzeni zostali:
Paweł Ptaszek klasa IV
Wiktoria Zarzycka klasa V
Sandra Kocić klasa VI
Zwycięzcom gratulujemy zwycięstwa, a przede wszystkim wiedzy.