top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Każdy wie, że podróż w krainę wiedzy jest interesująca i tajemnicza. Wszystko oczywiście zależy od tego w jaki sposób zabieramy się do jej zdobywania. Klasa IV, której od września pomaga w tym Unijny program EDUSCIENE dała się zaczarować tej wielkiej tajemnicy. W Szkole Podstawowej nr 7 z oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie odbył się Piknik Naukowy  zorganizowany w ramach Projektu. FOTO

Głównym celem imprezy, której patronuje Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, było zwiększenie zainteresowania uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi poprzez ich udział w pokazie naukowym, ciekawych zajęciach lekcyjnych, warsztatach oraz pokazach w przenośnym planetarium.
Przygotowany program był bardzo interesujący i bogaty. Uczniowie porwani  w podróż, nawet nie zauważyli kiedy z wielkim zainteresowaniem sami odkrywali tajemnice przyrody. Najpierw żywo obserwowali eksperymenty naukowe, potem poznawali działanie maszyn prostych a następnie próbowali swoich sił w pokonywaniu siły tarcia, w rozdzielaniu barwników na barwy podstawowe, obserwowali niezwykłe własciwości wody oraz poznawali zasadę działania silników odrzutowych. Najbardziej jednak wszystkim podobała się lekcja w przenośnym planetarium.

Oto fragmenty ze sprawozdań uczniów:
"... Przenośne planetarium było super! Oglądaliśmy układ słoneczny. Pan z planetarim zdradził nam dwa sekrety: żeby słuchać nauczycieli i żeby czytać książki. Tam dmuchało zimnym powietrzem. Poznaliśmy znaki zodiaku. Była też piosenka o tych znakach...." - pisze Martyna
"...A najbardziej podobało mi się przenośne planetarium. Wchodzilismy do niego pojedynczo, najpierw dziewczyny . Siedzieliśmy na dywanikach i oglądaliśmy gwiazdozbiory. Pod koniec pan zdradził nam tajemnicę, że nasza Ziemia potrzebuje trzysta sześćdziesiat pięć dni do okrążenia Słońca...: - Denis

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.