Świetlica kojarzy się  zwykle z zabawkami, z odrabianiem zadań domowych oraz mnóstwem koleżanek i kolegów z którymi można pobyć po lekcjach. W naszej świetlicy każdy tydzień roku szkolnego ma własny temat, dzięki któremu dzieci nie tylko się bawią, ale również uczą.   FOTO

Temat  zajęć w tygodniu, który trwał od 11.03. - 15.03.2013, brzamiał: 'Od łuczywa do żarówki".
Wychowankowie przebywając na świetlicy  poznawali najważniejsze zabytki XIX i XX wieku rozwiązując rebusy, krzyżówki oraz wykonując ciekawe prace plastyczne. W ostatnim dniu tygodnia przyszła kolej na wystepującą w temacie tygodnia żarówkę.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczyły się wkładać prawidłowo baterie, przygotowując źródło prądu, do budowanego prostego obwodu elektrycznego oraz łączyły elementy obwodu szeregowo i równolegle.

W zabawie z równym zainteresowaniem brali udzieł zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Wszystkim ten typ zabawy i nauki jednocześnie bardzo się podobał a świetlica rozbrzmiewała dźwiękami podłączanych do obwodów dzwonków i silniczków.