top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

14 marca uczniowie klas Ia,Ib i IIIa wzięli udział w wyciecze do Palmiarni w Gliwicach oraz Wiejskiej Chaty w Gliwicach - Bojkowie. FOTO

Czekało na nas tam wiele atrakcji. Podczas zwiedzania Palmiarni pan przewodnik zapoznał nas ze zbiorami roślinności zgromadzonej w czterech pawilonach tematycznych. Podczas długiego spaceru w egzotycznym klimacie mogliśmy zobaczyć wiele roślin.

Dzieci mogły podziwiać m.in.: różne gatunki palm, rośliny owadożerne i paprocie drzewiaste. Duże emocje wzbudziły pływające w oczku wodnym piranie, terraria z gadami, akwaria z żółwiami, papugi i kanarki. Dzieci poznały także różne nazwy kaktusów jak na przykład fotel teściowej.

Zwiedzanie zakończył spacer tarasem widokowym, z którego mogliśmy raz jeszcze podziwiać rośliny, tym razem z góry. Wycieczka w Palmiarni zakończyła się w sklepiku, w którym wielu uczestników wycieczki zakupiło pamiątki, m. in. małe kaktusiki różnych odmian.  

Drugą częścią wycieczki była wizyta w Wiejskiej Chacie. W czasie warsztatów gospodyni, prowadząca zajęcia opowiedziała nam o tym jakie są tradycje związane z pieczeniem chleba oraz co jest niezbędne do jego wypieku.

Następnie każdy z nas otrzymał przygotowane ciasto na bułkę, z którego formowaliśmy i wykonaliśmy samodzielnie plecione bułeczki. Bułki trafiły do rozgrzanego pieca. W oczekiwaniu na nasze wypieki wzięliśmy udział w projekcji filmu o tym jak współcześnie produkuje się chleb.

Kiedy nasze bułki się upiekły mogliśmy je zabrać ze sobą do domu. Na zakończenie marchewkami i jabłkami karmiliśmy zwierzęta w zagrodzie. Wycieczka udała się i wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.
Tekst p. Hanna Kamińska

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.