top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Niesienie pomocy innym powinno być naszą powinnością, dlatego nasza szkoła od roku bierze udział w programie "Pola Nadziei". Nasze działania skierowane są na pomoc dzieciom, które pozostają pod opieką Ślaskiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Jesienią posadziliśmy cebulki żonkili, które pięknie zaczynają wychodzić spod ziemi, zwiastując  nadchodzącą wiosnę oraz zbliżający się czas kwesty. FOTO

"W tym roku Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci po raz drugi uczestniczy w programie "Pola Nadziei". "Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja.

Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Program "Pola Nadziei" zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, jako cykl imprez charytatywnych na rzecz chorych na raka.. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii. "
(żródło www.hospicjumdladzieci-slask.org.pl)

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.