top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

4 grudnia,  w dniu św. Barbary, patronki górników, w całej Polsce obchodziliśmy tradycyjne polskie święto górnicze. FOTO

W naszej szkole, jak co roku, uczciliśmy górników podczas Biesiady Śląskiej  "Przaja Ci Ślonsku", która rozpoczęła się równo o godzinie 10.30. Ku naszej wielkiej radości nie musieliśmy świętować sami, jak zwykle goście dopisali, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

Najważniejszymi gośćmi byli oczywiście górnicy i ich rodziny, cieszyliśmy się również z obecności naszych sąsiadów z Załęża. Bawiliśmy się wspólnie z dyrektorkami załęskich przedszkoli i szkół, z przedstawicielami PCAL-u, Świetlicy Środowiskowej Aniołów Stróżów, naszymi drogimi koleżankami , które tak niedawno pracowały w naszej szkole, przedstawicielami Fabryki "Moj", która od lat wspiera naszą szkołę oraz wieloma, wielona innymi.

Naszą tegoroczną uroczystość zdominowały występy uczniów, którzy nadspodziewanie dobrze posługiwali sie tradycyjną śląską gwarą. Wysłuchalismy wierszy "Kto ty jesteś?", "Hilary", "Murzynek Bambo", podziwialiśmy śląskie tańce "Gołąbek", " i "Trojak", zapoznaliśmy się z najpięknejszymi śląskimi słowami.

Uroczystość nie byłaby pełna gdyby nie potyczki dwóch drużyn. W tym roku były to drużyny SZKOLOKÓW i KOPALNIOKÓW, których wysiłki oceniało JURY w składzie; pani Barbara Gruszka, dyrektor naszej szkoły w latach 1986-2001; pani Magdalenia Richter, pracownik PCAL Załęże oraz pan Nędza, przyjaciel naszej szkoły.

Drużyny zmagały się w konkursie wiedzy, tańcach, wykazywały się zrecznością i przebiegłoscią. Konkurs znajomości gwary oraz klubów działających na Śląsku wypadł bardzo dobrze, trudno jednak było wyłonić zwycięzcę ubijania piany tradycyjną trzepaczką. Koniec końców, po podliczeniu punktów, zwycięzcą została drużyna KOPALNIOKÓW, która jednak tylko nieznacznie wyprzedziła przeciwników.

Zdobywcy dwóch pierwszych, punktowanych miejsc otrzymali medale (Kopalnioki - kopalnioki a Szkoloki - szkloki) oraz pamiatkowe dyplomy. Po dekoacji, której dokonało Jury, zakończyliśmy uroczystość.

Na ręce pani Magdaleny Richter składamy jeszcze raz serdeczepodziękowania za pomoc w zorganizowaniu tegorocznej Biesiady Barbórkowej.
Tekst Dorota Gawin

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.