11 listopada. Radosne święto, które przypomina o drogim dla każdego Polaka wydarzeniu - odzyskaniu niepodległości po 123 latach niewoli. FOTO

Społeczność naszej szkoły uczciła ten piękny dzień uroczystym apelem  oraz złożeniem kwiatów i zniczy pod obeliskiem upamiętniajacym kapitana marynarki Roberta Oszka.

Co roku oddajemy hołd Polakom, którzy walczyli o naszą niepodległość, jednocześnie poznając ich życie i miejsca, które nam o nich przypominają. W tym roku poznaliśmy kolejną wspaniałą, choć trochę zapomnianą postać. Więcej o Robercie Oszku dowiesz się z artykułu "Robert Oszek z Zabrza, dowódca okrętu pirackiego"