top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniach 25 - 26 kwietnia w Katowicach gościliśmy mobilne centrum edukacyjne ENERGII, które zaprosiło zgłoszone klasy w kosmiczną podróż. Dzieci miały okazję poznać fascynynujący świat zabawy oraz energii i nauki. FOTO

W miasteczku czekały na na nie liczne niespodzianki, począwszy od filmu 3D poprzez eksperymenty naukowe a na upominkach skończywszy. Doświadczenia i eksperymenty przygotowali dla zainteresowanych i przeprowadziłi naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, a były wśród nich: kolejka elektryczna zasilana bateriami słonecznymi, mała elektrownia wodna, samochody napędzane siłą mięśni i wiele, wiele innych.

Dzieci brały też udział w konkursach wiedzy o prądzie elektrycznym, za co czekały na nie wspaniałe nagrody: koszulki i puzzle. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe bryloczki i książeczki edukacyjne, które w prosty i przystępny sposób, poprzez zabawę utrwalą wiedzę zdobytą na pokazach.
Na "Planecie Energii", która ulokowała się na płycie pomnika Powstańców Ślaskich, gościły  klasy młodsze wraz z opiekunami. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o wiadomości dotyczące pozyskiwania energii ze słońca, wiatru i wody, uczesniczyły w eksperymentach, brały udział w konkursach i pełne energii i wiedzy o niej wróciły do szkoły.
Wiele ciekawych informacji i zabaw dydaktycznych znajdziecie na stronie ENERGII http://www.planetaenergii.pl

FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.