W naszej szkole już od kulku lat realizujemy program Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod nazwą RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ. Jest to program nauki pierwszej pomocy skierowany do nauczycieli szkół podstawowych. FOTO

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej (źródło http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/o_programie).

Najmłodszych uczniów naszej szkoły co roku uczy udzielania I Pomocy pani Joanna Jasińska. Z tej właśnie okazji odwiedziła naszą świetlicę i przeszkoliła teoretycznie naszych wychowanków. Dzieci oglądały film animowany pt. "Dr. Kręciołek" oraz uczestniczyły w pogadance. Podczas następnego szkolenia dzieci nauczą sie jak praktycznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu.

FOTOGALERIA