top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W środę 24 października 2012 r. klasy pierwsze miały na lekcji gościa – odwiedziła je pani policjantka. FOTO

Wizyta miała na celu przypomnienie i przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Najpierw pani policjantka zapytała dzieci o zasady przechodzenia przez jezdnię, które pierwszaki oczywiście doskonale znały. Podkreśliła też, jak ważne jest noszenie wieczorem znaczków odblaskowych i pochwaliła dzieci, że mają je przyczepione do tornistrów.

Uczniowie dowiedzieli się też, jak zachować się, gdy zaatakuje ich pies i nauczyli się przyjmować pozycję „żółwika” . Poruszony też został temat zagrożenia ze strony obcych osób. Dzieci dobrze wiedzą, że nie należy z nimi rozmawiać, przyjmować od nich słodyczy ani zabawek, wpuszczać do domu czy wchodzić do ich samochodów.

Tematy bezpieczeństwa dzieci poruszane są często na lekcjach, m.in. rad udziela dzieciom Sznupek - policyjny pies.
Tekst Joanna Jasińska

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.