top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Rok 2011 obchodzimy jako rok lasu, stąd hasło tegorocznej akcji „Sprzątania świata - Polska 2011” - „Lasy to życie - chrońmy je”. FOTO

Wszyscy rozumiemy ogromne znaczenie lasu, dlatego w tym roku postanowiliśmy wyruszyć całą szkołą do rezerwatu Las Murckowski. Dzień rozpoczęliśmy od apelu, po którym zaopatrzeni w worki i rękawice pojechaliśmy autobusem do lasu. Autobus był tak duży, że zmieściliśmy się w nim wszyscy. Po 25 minutach byliśmy w Murckach, gdzie czekały na nas pyszne pączki. Po wspaniałym poczęstunku, pełni energii, bardzo staraliśmy się aby jak najlepiej wykonać przydzielone nam zadania.

Widzieliśmy wiele dzikich wysypisk śmieci, które nie tylko szpeciły las, ale także wydzielały nieprzyjemne zapachy i stanowiły ogromne zagrożenie dla zwierząt. Nie byliśmy w stanie posprzątać ich wszystkich.

Po ciężkiej pracy młodsze klasy odpoczywały na placu zabaw a starsze podziwiały Katowice z wysokiej wieży obserwacyjnej na Wzgórzu Wandy.

Akcja była dla nas nie tylko okazją do posprzątania lasu, ale również do spaceru po świeżym powietrzu i wielu obserwacji przyrodniczych. Serdecznie dziękujemy firmie  PKM Spółka z.o.o. z Katowic, która użyczyła nam autobusu. Dzięki niemu nasza wyprawa była szybka, bezpieczna i wygodna. FOTO

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.