top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Dnia 12 października nasza świtlica gościła panią Urszulę Lewkowicz, która przybliżyła dzieciom bardzo ważny dla nas wszystkich temat, "Drzewo - nasz przyjaciel". Wizyta zaprzyjaźnionej z nami pani spowodowana była nie tylko tym, że się za nami stęskniła, ale również ze względu na obchodzony w Polsce  Dzień Drzewa. FOTO

W tym roku przypadła już IX edycja tego święta, którego hasło brzmiało: „Nie siedź w domu, wyjdź i posadź drzewo”. /Na pomysł obchodów Dnia Drzewa wpadł w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody - Juliusz Morton. Kierował się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

 Dzięki wizycie pani Urszuli uczniowie przypomnieli sobie jakie znaczenie dla człowieka ma las i dlaczego trzeba o niego dbać. Dzięki  niedawnej wizycie w Leśnej Sali Edukacyjnej z chęcią pomagały w prowadzeniu zajęć,  zabierajac często głos w dyskusji. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne na temat "Jesienne drzewo", które wezmą udział w konkursie plastycznym organizowanymm przez świetlicę.
FOTO

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.