Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja. Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. (źródło www.hospicjumdladzieci-slask.org.pl). Szkoła uczestniczy w programie od IX. 2011 roku. FOTO

Pierwszym krokiem do programu jest posadzenie POLA NADZIEI. Jest to pole żółtych żonkili, kwiatów, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają nam one przypominać  o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Nasze pole zasadziliśmy wszyscy, to znaczy przedstawiciele wszystkich klas w dniu 18 października. Przedstawicielki Fundacji poinstruowały dzieci o sposobach sadzenia cebulek i przystąpiliśmy do działania. W sumie posadziliśmy 250 cebulek kwiatów, które w pełnej krasie będziemy mogli podziwiać na wiosnę.

Do tego czasu dowiemy się wiele o haspicjach, będziemy uczestniczyli w licznych konkursach oraz przeprowadzimy kwestę z przeznaczeniem dla cięŻko chorych dzieci.
Jesteśmy zdrowi, silni i szczęśliwi, dlatego pamiętajmy o tych dzieciach, które zostały przez chorobę przykute do łóżka, skazane na powolne umieranie...