top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja. Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. (źródło www.hospicjumdladzieci-slask.org.pl). Szkoła uczestniczy w programie od IX. 2011 roku. FOTO

Pierwszym krokiem do programu jest posadzenie POLA NADZIEI. Jest to pole żółtych żonkili, kwiatów, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają nam one przypominać  o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Nasze pole zasadziliśmy wszyscy, to znaczy przedstawiciele wszystkich klas w dniu 18 października. Przedstawicielki Fundacji poinstruowały dzieci o sposobach sadzenia cebulek i przystąpiliśmy do działania. W sumie posadziliśmy 250 cebulek kwiatów, które w pełnej krasie będziemy mogli podziwiać na wiosnę.

Do tego czasu dowiemy się wiele o haspicjach, będziemy uczestniczyli w licznych konkursach oraz przeprowadzimy kwestę z przeznaczeniem dla cięŻko chorych dzieci.
Jesteśmy zdrowi, silni i szczęśliwi, dlatego pamiętajmy o tych dzieciach, które zostały przez chorobę przykute do łóżka, skazane na powolne umieranie...

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.