top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Owady to najliczniejsza grupa zwierząt. Ich liczbę szacuje się na ok 1 milion gatunków, ale nie jest to liczba zamknięta. Co roku naukowcy odkrywają dziesiątki nowych, nieznanych dotąd okazów. FOTO

W dniu dzisiejszym uczniowie działający w kółku przyrodniczym mieli okazję poznać tą liczną, ciekawą i interesującą grupę bezkręgowców. Stało się to dzięki zaproszeniu nas przez pracownika  MDKu-u przy ul. Gliwickiej 214 na "Poranek z przyrodą".  Został  on zorganizowany przez Panią Urszulę wraz z Fundacją Ekologiczną SILESIA.

Pracownik Fundacji w ciekawy sposób opowiadał  o różnorodności tej gromady zwierząt, wyświetlił również film o zwyczajach niektórych gatunków owadów oraz przedstawił własne zdjęcia tych ciekawych zwierząt . Ponieważ zima zbliża się dużymi krokami, dzieci dowiedziały się jak można pomóc owadom przetrwać tą niekorzystną dla nich porę roku, same wykonały również Hotele dla owadów. Spotkanie zakończyła degustacja miodu.

Hotele dla owadów po powrocie do szkoły zostały zawieszone na drzewach. Mamy nadzieję, że znajdą swoich amatorów.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.