Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22, im. Juliusza Słowackiego w Katowicach – Załężu obchodzą Dzień Odzyskania Niepodległości zrywając z nudą i rutyną. FOTO

Zamiast szkolnych akademii dzieci wyruszają szlakiem miejsc upamiętniających walkę Polaków o odzyskanie niepodległości. Stało się to już naszą tradycją.

Dzięki temu w niekonwencjonalny sposób odbywa się lekcja patriotyzmu. W tym roku hołd złożymy pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego, zasłużonego w walce o naszą tożsamość narodową. O jego zasługach dla Ojczyzny uczniowie dowiedzą się na apelu szkolnym.

"Kotyliony na 11 listopada" - apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego skierowany do nauczycieli i uczniów. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 22 pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego  w Katowicach.